JR High Orchestra (Grades 7 - 9) 2017-2018
1st chair Flute- Ann Gao (7th Grade)
1st chair Keyboard (1st overall Percussion) - Jeffrey McPeak (8th Grade)
Dixie Band Camp 2017
Flute:
Ann Gao: 1st Band 10th Chair
Lydia Copeland: 2nd Band 11th Chair
Mandy Hong: 3rd Band 2nd Chair
Jennifer Richardson: 8th Band 1st Chair
Imani Butler: 8th Band 4th Chair
Nevaeh Johnson: 9th Band 1st Chair
Mailys Thimothee: 10th Band 5th Chair
Clarinet:
Bryan Wade: 3rd Band 2nd Chair
Syrian Bohanna: 4th Band 7th Chair
Vanessa Foss: 9th Band 16th Chair
Alto Saxophone:
Cindy Liu: 1st Band 7th Chair
Evan Gassaway: 2nd Band 8th Chair
Naomi Maxwell: 7th Band 4th Chair
Jacob Johnson: 8th Band 10th Chair
Trumpet
Clayton Boothe: 1st Band 2nd Chair
Josh Fredenburgh: 6th Band 1st Chair
Aniya Love: 9h Band 11th Chair
Trombone
Daniel Csege: 1st Band 6th Chair
Sam Gassaway: 1st Band 8th Chair
Thomas Naylor: 2nd Band 6th Chair
Baritone
Clay McDonald: 1st Band 3rd Chair
Kevin Hamilton: 2nd Band 3rd Chair
Tuba
Landon Blankenship: 4th Band 1st Chair
JR High All-Region 2016 - 2017
Flute
Natalie Thomas 1st band, 2nd chair
Ellen Evatt 1st band, 9th chair
Lydia Copeland 2nd band, 10th chair
Clarinet
Syriah Bohanna 1st band, 7th chair
Bryan Wade 1st band, 19th chair
Bass Clarinet
Ethan Kaiser 2nd Alternate
Tenor Saxophone
Darvis Rasberry 1st band, 3rd chair
Trumpet
Clayton Boothe 1st band, 1st chair
Josh Denton 1st band, 9th chair
French Horn
Hana Lovett 1st band, 8th chair
Riley Williamson 2nd band, 2nd chair
Trombone
Kim Gilreath 2nd band, 6th chair
Baritone
Clay McDonald 2nd band, 2nd chair
Kevin Hamilton 5th Alternate
Tuba
Damonte Cook 3rd Alternate
JR High All - Region Jazz 2016-2017
Clayton Boothe- 1st band 1st chair trumpet
Clay McDonald- 1st band 5th chair trombone
Clayton Boothe- 1st band 1st chair trumpet
Clay McDonald- 1st band 5th chair trombone
Dixie Band Camp JR High 2016
Flute
Lydia Copeland; 2nd Band 6th Chair
Brooklyn Smith; 7th Band 15th Chair
Clarinet
Bryan Wade; 2nd Band 17th Chair
Syriah Bohanna; 4th Band 6th Chair
Kailyn Reynolds; 4th Band 12th Chair
Ashley Reid; 10th Band 14th Chair
Alto Saxophone
Rachel Kerley; 5th Band 6th Chair
Jeremiah Johnson; 5th Band 12th Chair
Naomi Maxwell; 6th Band 8th Chair
Trumpet
Clayton Boothe; 1st Band 2nd Chair; 1st Jazz Band 1st Chair
Jailon Bailes; 3rd Band 3rd Chair
French Horn
Bryana Griffin; 9th Band 4th Chair
Trinity Chaney; 10th Band 2nd Chair
Trombone
Cameron Welch-Mouton; 1st Band 8th Chair
Thomas Naylor; 3rd Band 7th Chair
Karsen Beck; 4th Band 3rd Chair
Baritone
Clay McDonald; 1st Band 3rd Chair
Kevin Hamilton; 4th Band 3rd Chair
Tuba
Clay Hayes; 10th Band 2nd Chair
Anthony Lucas; 10th Band 3rd Chair
Keyboard
Alex Finkbeiner; 8th Band 3rd Chair
Snare Drum
Cambria Walbert; 10th Band 3rd Chair
Flute
Lydia Copeland; 2nd Band 6th Chair
Brooklyn Smith; 7th Band 15th Chair
Clarinet
Bryan Wade; 2nd Band 17th Chair
Syriah Bohanna; 4th Band 6th Chair
Kailyn Reynolds; 4th Band 12th Chair
Ashley Reid; 10th Band 14th Chair
Alto Saxophone
Rachel Kerley; 5th Band 6th Chair
Jeremiah Johnson; 5th Band 12th Chair
Naomi Maxwell; 6th Band 8th Chair
Trumpet
Clayton Boothe; 1st Band 2nd Chair; 1st Jazz Band 1st Chair
Jailon Bailes; 3rd Band 3rd Chair
French Horn
Bryana Griffin; 9th Band 4th Chair
Trinity Chaney; 10th Band 2nd Chair
Trombone
Cameron Welch-Mouton; 1st Band 8th Chair
Thomas Naylor; 3rd Band 7th Chair
Karsen Beck; 4th Band 3rd Chair
Baritone
Clay McDonald; 1st Band 3rd Chair
Kevin Hamilton; 4th Band 3rd Chair
Tuba
Clay Hayes; 10th Band 2nd Chair
Anthony Lucas; 10th Band 3rd Chair
Keyboard
Alex Finkbeiner; 8th Band 3rd Chair
Snare Drum
Cambria Walbert; 10th Band 3rd Chair
JR High All- Region 2015-2016
Flute
Laurel Brown- 2nd band 1st chair
Clarinet
Stacey Johnson 1st band 17th chair
Maggie Lawrence 1st band 24th chair
Adley Barham- 2nd band 19th chair
Alto Sax
Charles Moton- 2nd band 4th chair
Tenor Sax
Alondra Cortez 2nd alternate
Trumpet
Clayton Boothe- 1st band 1st chair
Jailon Bailes- 2nd band 9th chair
F Horn
Noah Woodall- 1st band 2nd chair
Riley Williamson- 1st alternate
Trombone
Cameron Welch-Mouton 2nd band 5th chair
Baritone
Clay McDonald 2nd band 6th chair
Bradley Smith- 2nd alternate
Flute
Laurel Brown- 2nd band 1st chair
Clarinet
Stacey Johnson 1st band 17th chair
Maggie Lawrence 1st band 24th chair
Adley Barham- 2nd band 19th chair
Alto Sax
Charles Moton- 2nd band 4th chair
Tenor Sax
Alondra Cortez 2nd alternate
Trumpet
Clayton Boothe- 1st band 1st chair
Jailon Bailes- 2nd band 9th chair
F Horn
Noah Woodall- 1st band 2nd chair
Riley Williamson- 1st alternate
Trombone
Cameron Welch-Mouton 2nd band 5th chair
Baritone
Clay McDonald 2nd band 6th chair
Bradley Smith- 2nd alternate